VYZKOUŠEJTE VNITŘNÍ NÁTĚR OD BAUMIT IONITCOLOR A ZLEPŠETE VZDUCH, KTERÝ DÝCHÁTE

Interiérová barva IonitColor, která tvoří zdraví prospěšné ionty ve vzduchu a snižuje množství prachových a pylových částic. Také vyniká zvýšenou kryvostí.

V interiéru dnes trávíme 90 % svého času a vzduch v místnosti, kde se právě nacházíme, ovlivňuje náš psychický i fyzický stav. Čím vyšší je koncentrace iontů ve vzduchu, tím je vzduch čerstvější a každému se lépe dýchá.

  • Aktivně zlepšuje kvalitu vzduchu

  • Snižuje množství prachových a pylových částic

  • Zvyšuje počet zdraví prospěšných iontů ve vzduchu

Vzdušné ionty současně snižují obsah jemného polétavého prachu a pylů v interiéru.

IonitColor výrazně napomáhá vytváření příznivějšího prostředí pro alergiky či astmatiky.Spotřeba IonitColor je od výrobce uváděna cca 0,25 l/m2 při 2 nátěrech. Baumit Ionit Color získal certifikát od Mezinárodního sdružení Natureplus. Natureplus je jediná evropská ekoznačka pro stavební výrobky.

Díky této značce se spotřebitel může lépe orientovat v oblasti výrobků šetrných k životnímu prostředí a zdraví.


Princip IONITu

Fungování Ionitu je založeno na principu pohybu a vzájemné interakce velkého množství pozitivních a negativních nábojů, které se nacházejí na povrchu tohoto nátěru a jsou v rovnováze. Proto povrch tvořený Ionitem nemá elektrický náboj, je neutrální. Po nanesení dvou až tří vrstev nátěru jsou na jeho povrch přitahovány molekuly vodní páry, které se následně vlivem působení silového pole roztrhnou a vracejí se zpět do prostoru.

Celý princip lze připodobnit fungování magnetu, probíhá neustále, bez přerušení. Takový způsob ionizace vzduchu má nespornou výhodu – nevzniká při ní zdraví škodlivý ozon, který se běžně tvoří použitím elektrických ionizátorů pracujících na principu nízkého napětí.


Elektricky nabité částice shlukují jemné prachové a pylové částice do těžších spojení a ty pak mnohem rychleji padají k zemi a nejsou vdechovány.


Tato aktivní činnost Ionitu výrazně napomáhá vytváření příznivějšího prostředí pro alergiky či astmatiky.


Zdravé vnitřní klima může mít doma každý!